خرید قیچی باغبانی فیلکو 2
اره باغبانیچاقوی پیوندزنیقیچی باغبانیقیچی هرس

معرفی شرکت باهکو سوئد تولید کننده ابزارآلات صنعتی، تاسیسات و کشاورزی

تاریخچه شرکت باهکو (BAHCO)

باهکو یک نام تجاری سوئدی در صنعت ابزار دستی است، که انواع ابزار صنعتی و کشاورزی با بهترین کیفیت تولید می کند.

ریشه های آن در اواخر قرن هیجدهم به انقلاب صنعتی در سوئد برمی گردد. از اختراعات شرکت باهکو می توان به آچار لوله گیر و آچار فرانسه اشاره کرد.

از آن زمان تا کنون طیف محصولات با مجموعه ای کامل ابزارهای باغبانی، ابزار دستی شامل کمان اره، قیچی باغبانی، قیچی شمشاد زنی ، انواع آچار آچار لوله گیر، پیچ گوشتی، انبر دست، انبر قفلی، تبر، اره دستی باغبانی، چاقوی پیوند، انواع ابزار مکانیکی، دریل و قیچی شارژی و…. گسترش یافته است که امروزه شامل بیش از ۷۰۰۰ هزار ابزار دستی است.

یوهان پتر یوهانسون که گاهی اوقات او را JP نیز می نامند ، مخترع و صنعتگر سوئدی بود. او یک کلید قابل تنظیم مدرن اختراع کرد. وی در مجموع بیش از ۱۰۰ حق ثبت اختراع به دست آورد. او در ورگاردا در غرب سوئد متولد شد.

داستان باهکو در سال ۱۸۸۶ آغاز شد، زمانی که یوهان پتر یوهانسون متولد ۱۸۵۳ و در گذشت ۱۹۴۳ اولین آچار لوله گیر را اختراع کرد. یوهان پتر یوهانسون در سوئد به JP نیز شناخته می شود.
پتر صنعتگر و مخترع سوئدی اولین آچار قابل تنظیم لوله کشی را در سال ۱۸۸۸ میلادی و آچار فرانسه که قابل پیچ تنظیم بود اختراع کرد (۱۸۹۱-۱۸۹۲) در سال ۱۸۹۰ فروش و بازاریابی این شرکت برای محصولاتش توسط برندت اوت هورت ۱۸۶۲-۱۹۳۷ بنیانگذار شد.

او تمام سهام خود را در سال ۱۹۱۶ به (Mekaniskverkstad) واگذار کرد و این شرکت تحت شرکت جدید (ABBAHJORTH.CO) تبدیل شد اما تا سال ۱۹۵۴ این شرکت تغییری نکرد از سال ۱۹۵۴ به بعد بنام (AB Bahco) مخفف نام اصلی (BAHJOrth) در سالهای بعد به موجب بسیاری از تغییرات و توسعه شرکت (BAHCO) در خارج از کشور حضور یافت و در بازار سهام سوئد معرفی شد.

یوهان پتر یوهانسون در ۱۲ دسامبر ۱۸۵۳ در سوئد به دنیا آمد و در ۲۵ اوت ۱۹۴۳ در سن ۹۰ سالگی در گذشت .او یک مخترع و صنعتگر سوئدی بود. از اختراعات او می شود به طراحی پیشرفته آچار فرانسه نیز اشاره کرد. او در شهر (Vargalad) در غرب سوئد به دنیا آمد او کوچکترین فرزند خانه از ۶ فرزند بود و در یک مزرعه با خانواده زندگی می کرد او در ابتدا به عنوان دستیار اپراتور موتور بخار در یک کارخانه ذغال سنگ محلی مشغول به کار شد.

یوهان پتر یوهانسون مخترع لوله گیر و آچار فرانسه
یوهان پتر یوهانسون مخترع لوله گیر و آچار فرانسه

پس از ۱۹ سالگلی

وی تا ۱۹ سالگی در شهر محل تولد خود بود و در سال ۱۸۷۳ میلادی این شهر را ترک کرد و به خدمت سربازی رفت و بعد از خدمت نظامی در سال ۱۸۷۴ میلادی او به یکی از شهرهای سوئد به نام مانلند رفت و در آنجا برای کارخانه تراکتور سازی (Bolindermunktell )  مشغول بکار شد و در سال ۱۸۷۸ میلادی به شهر وستروس یک شهر در مرکز سوئد رفت و در آنجا کار خود را در یک کارگاه مکانیکی پیدا کرد.

پس از آن او به عنوان یک آهنگر در یک مزرعه در نزدیکی خانه مشغول به کار شد. روحیه مبارز و خلاق او دائم در تکاپو بود در آن زمان او تصمیم گرفت سوئد را برای همیشه به مقصد ایالات متحده ترک کند، این اتفاق هر گز رخ نداد او در عوض یک شغل محترم تر توسط همان کارخانه تراکتور سازی مشغول بکار شد ولی در نهایت او تصمیم گرفت تا کسب و کار خود را راه اندازی کند و در سال ۱۸۸۶ میلادی اولین ایده خود که آچار لوله گیر و قابل تنظیم لوله کشی یا همان آچار دو دسته بود را اختراع کرد. و به سرعت به یک سرمایه دار موفق تبدیل شد.

در سال ۱۸۹۰ میلادی (BAHJORTH COmpany) موافقت کرد که ابزارهای ساخت یوهان پتر یوهانسون را در سراسر جهان تحت مارک تجاری (Bahco) توزیع کند. این شرکت در توزیع ابزار (Bahco) بسیار موفق شد و این شرکت همچنان در حال کار است و تا امروز به بیش از ۱۰۰ میلیون آچار تولید کرده است. پتر یوهانسون در سال ۱۹۱۶ پسرش را جایگزین خود در شرکت کرد و پس از مدتی آن را انتقال داد. او شروع به آزمایش با دستگاه های الکترونیکی کرد و در سال ۱۹۱۹ میلادی یک کارخانه جدید که پاندول الکترونیکی را راه اندازی کرد.

او یک تجار سوئدی و بنیان گذار گروه باهکو بود، برند آگوست در اوت ۱۸۸۱ به سوئد وارد شد در سال ۱۸۸۹ میلادی او یک کارخانه ابزار و ماشین آلات را در استکهلم سوئد افتتاح کرد که در سال ۱۹۱۶ میلادی به عنوان یک شرکت سهامی ثبت کرد و در سال ۱۹۵۴ میلادی به نام (Bahco) تغییر نام داد در سال بعد با پتر یوهانسون قرار داد منحصر به فردی را برای اختراع خود او که آچار فرانسه بود تنظیم کرد و شروع به عرضه کرد.

 

محصولات باهکو در کدام کشور ها تولید می شود؟

بیشتر محصولات باهکو در کشورهای سوئد و فرانسه تولید می شود.

باهکو

لوگوی ماهی نشان باهکو از کجا آمد؟

باهکو در سال ۱۸۶۲ میلادی در سوئد توسط گورانسون فردریک تاسیس شد. فولاد با کیفیت بالا را با استفاده از آلومینیوم تولید کرد فرایند اولیه که استفاده از آلومینیوم یسمبر تولید کرد (فرایند یسمبر اولین پروسه صنعتی ارزان قیمت بود) برای تولید انبوه فولاد بود که در سال ۱۸۶۶ میلادی شرکت ورشکسته شد و در سال ۱۸۶۸ به عنوان (Sand viken) باز پرداخت شد.

.با استفاده از تکنولوژی جدید تعدادی از برنامه های جدید برای سیم های فولادی ،برای مثال برای ساخت قلاب ماهیگیری مناسب بود .یک قلاب ماهیگیری باید سخت و قوی باشد اما کا ملاً شکننده نباشد.

در سال ۱۸۷۹ میلادی هیت تجاری ملی سوئد استفاده از علامت تجاری ماهی و هوک (همان فنر قلاب ) را تائید کرد در سال ۱۸۸۶ گورانسون شروع به تولید تیغه های اره ای از همان فولاد با کیفیت بالا کرد.
ماهی کوچک که توسط یک قلاب احاطه شده بود که به عنوان نشان رسمی فولاد نورد برای ماهیگیری ثبت شده بود نیز برای دستیابی به این خواص ویژه و کیفیت تیغه ها مورد استفاده قرار گرفت. امروزه همه ابزار های باهکو (Bahco) با این لوگو مارک دائمی تولید می شوند.

در سال ۱۹۸۳ میلادی باهکو شروع به توسعه و ساخت ابزار دستی ارگونومیک کرد و اولین محصولاتی که بر اساس اصول ارگونومیک توسعه یافت. انواع پیچ گوشتی ها ، انواع آچار ها قابل تنظیم، ۱۹۸۴انواع مغار چوبی، ۱۹۸۵ انبر دست و ۱۹۸۶ میلادی انواع گیره و انواع ابزار باغبانی، امروزه باهکو در سراسر جهان با بیش از ۱۲۰ نمایندگی در کشورهای مختلف از جمله آمریکا، ژاپن ،آلمان ،هلند ،فرانسه ،یونان ،لهستان ،انگلیس و بسیاری کشور های دیگر در حال عرضه می باشد.

لوگوی شرکت باهکو

نمایندگی باهکو سوئد در ایران

شرکت باهکو سوئد هیچ نمایندگی رسمی در ایران ندارد ولی ابزار باغبانی اصلی این شرکت را میتوانید از ما تهیه کنید، برای استعلام قیمت ها با ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۱۰۶۴۹۸۰

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس 09121064980